Słuchajcie, słuchajcie studenci WARSZTATOWCY z ETYKI. Siła wyższa, chociaż nie wysoka nakazuje mi obciążyć wasze dziecinne ramionka ciężarem, który, postawiony na jednej szali, będzie mógł zrównoważyć sześć punktów ECTS na drugiej. W związku z tym zlecam wam wykonanie streszczeń, czy też wyciągów (epitomai) wybranych pozycji książkowych związanych z etyką. Wyciągi te wykonacie na nowo powstałej platformie http://epitoma.filozofia.opole.pl. Wkrótce umieszczę na stronie instrukcję postępowania. A tymczasem oto lista nazwisk warsztatowców przyporządkowanych do tytułów książek:

Jaruzel Katarzyna – Adam Krokiewicz, Nauka Epikura
Szwajca Michał – Roman Tokarczyk, Klasycy praw natury (posiadam w zbiorach. Mogę udostępnić)
Cajzner Jakub – Maria Ossowska, Motywy postępowania
Gallas Leszek – Maria Ossowska, Etos rycerski
Młotkowski Dawid – Dawid Hume, Badania dotyczące zasad moralności
Kutkiewicz Jacek – Moritz Schlick, Zagadnienia etyki (posiadam w zbiorach, mogę udostępnić)
Zasępa Katarzyna – George Edward Moore, Zasady etyki (Principia Ethica)
Skrzyniarz Błażej – Richard B. Brandt, Etyka
Jasinski Arkadiusz – Ernst Tugendhat, Wykłady o etyce
Kornobis Krzysztof – Andrzej Kaniowski, Superrogacja. Zagubiony wymiar etyki
Koralewska Halina – Referat prezentujący najbardziej interesujące punkty kursu historii filozofii Michela Onfraya

PS: Dobór lektur odzwierciedla ponadlimitowe nieobecności na zajęciach. Osoby z więcej niż dwiema nieobecnościami mają lektury dłuższe, albo bardziej nudne.